Analistler BTC ve 5 Altcoin’i Yorumladı: Mega Pump Geliyor!

Kripto para analistleri ve traderları, kripto varlık piyasalarındaki son gelişmeleri yakından takip ediyor. Özellikle Ali Martinez ve Altcoin Sherpa gibi tanınmış isimler, sosyal medya platformu X üzerinden yaptıkları paylaşımlarla yatırımcılara yön vermeye devam ediyor. Bu yazıda, analistlerin Toncoin (TON), Bitcoin (BTC) ve Lido DAO (LDO) ile ilgili görüşleri ile Altcoin Sherpa’nın Ondo Finance (ONDO) ve Solana (SOL) değerlendirmelerini ele alacağız.

Altcoin TON’da yükseliş beklentisi

Kripto para analisti Ali Martinez, 63.900 takipçisiyle yaptığı paylaşımda, Toncoin’in (TON) yükseliş potansiyelinden bahsetti. Martinez’e göre, Tom DeMark (TD) Sequential göstergesi, Toncoin için dört saatlik grafikte uzun pozisyon fırsatı sunuyor. Bu gösterge, trend dönüş noktalarını belirlemek için kullanılıyor ve Toncoin’in mevcut seviyeden %46 artışla 11 dolara ulaşabileceğini işaret ediyor.

Martinez’in grafiğine göre, Toncoin ayrıca 12 saatlik grafikte yükselen bir üçgen formasyonu oluşturmuş durumda. Bu formasyon genellikle yükseliş sinyali olarak kabul edilir. Ancak Martinez, TD Sequential göstergesinin TON’un kısa bir süreliğine 7,2 dolara düşebileceğini ve ardından likidite topladıktan sonra yükselişe geçeceğini öne sürüyor. Toncoin, yazı sırasında 7,52 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin için tarihi performans uyarısı

Martinez, Bitcoin’in (BTC) tarihsel performansına da dikkat çekiyor. 2013 yılından bu yana, Bitcoin’in en düşük getirilerini Temmuz-Eylül çeyreğinde kaydettiğini belirten Martinez, yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. Bitcoin, bu çeyrekte ortalama %6,49 getiri ve ortalama %2,57 kayıpla mücadele etmiş durumda. Bitcoin, yazı sırasında 67.658 dolardan işlem görüyor.

Lido DAO’da alım sinyali

Lido DAO (LDO) ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Martinez, TD Sequential göstergesinin günlük grafikte alım sinyali verdiğini ve LDO’nun bir ila dört günlük mum çubuğu boyunca potansiyel bir geri dönüş yaşayabileceğini öngörüyor.

Altcoin Sherpa o iki altcoin’i yorumladı

Anonim analist Altcoin Sherpa, 217.100 takipçisiyle Ondo Finance (ONDO) ve Solana (SOL) ile ilgili görüşlerini paylaştı. Sherpa’ya göre, Ocak ayından bu yana dört haneli yüzde artışı yaşayan ONDO, güçlü duruşunu koruyor. Sherpa, ONDO’nun ana destek seviyesinden sıçrama yaptığını ve bu seviyenin 0.382 Fibonacci düzeltme seviyesiyle örtüştüğünü belirtiyor. Fibonacci seviyeleri, potansiyel destek veya direnç noktalarını belirlemek için kullanılır. Ayrıca, ONDO’nun dört saatlik grafikte 200 üstel hareketli ortalamanın (EMA) üzerinde üç haftadan fazla kaldığını da vurguluyor. ONDO, yazı sırasında 1,31 dolardan işlem görüyor ve Ocak ayında 0,0822 dolardan %1,469 artış göstermiş durumda.

Solana (SOL) ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Sherpa, SOL’un büyük olasılıkla 185 dolar ile 120 dolar arasında dalgalanacağını ve konsolidasyon sürecinin sağlıklı olduğunu belirtiyor. Bu süreç sonrası daha büyük hareketlerin beklenebileceğini ifade ediyor. Solana, yazı sırasında 150 dolardan işlem görüyor.

Credible, Solana hakkında konuştu

Bir diğer tanınmış analist, Credible, Ethereum’un (ETH) mevcut döngüde üç haneli yüzdelerle artabileceğini düşünüyor. Credible, Ethereum’un 10.000 dolara, hatta 20.000 dolara ulaşabileceğini öne sürüyor. Ethereum’un şu anki fiyatı 3.510 dolar ve bu hedeflere ulaşabilmesi için %185 ile %470 arasında bir artış göstermesi gerekiyor.

Jamie Coutts, altcoin projelerinde geri dönüş bekliyor

Son olarak, Real Vision’ın baş kripto analisti Jamie Coutts, altcoinlerin 2024’ün ikinci yarısında toparlanma yaşayabileceğini düşünüyor. Coutts, likiditenin artmasıyla altcoinlerin Bitcoin’e kıyasla daha iyi performans göstereceğini belirtiyor. BTC ve ETH, yazı sırasında sırasıyla 66.950 ve 3.482 dolardan işlem görüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir